کمپ ترک
کمپ ترک - سرزمین روشن - 5

کمپ ترک

عناوین صفحه

کمپ ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد باید یک مکان آرام و بدون تنش باشد. متاسفانه در برخی از کمپ‌ها به جای استفاده از روش‌های اصولی، از شکنجه و روش‌های آزاردهنده‌ای برای ترک فرد استفاده می‌کنند. بیماران باید دوران ترک، در محیط آرام و بدون تنش باشند و از تغذیه‌های سالم برای تقویت جسم خود بهره ببرند. در کمپِ ترک اعتیاد وجود پزشکان متخصص، روانشناسان و مشاوران حرفه‌ای بسیار مهم است. پزشکان در این مراکز باید نظارت مداومی بر روی افراد داشته باشند تا سلامت جسمی و روانی آنها سریعتر بازگردد. بازگرداندن سلامت روحی و روانی افراد بیمار بسیار مهم است و نباید نادیده گرفته شود. در صورتی که به این مسئله توجه نشود، فرد ممکن است دوباره به مصرف مواد گرایش پیدا کند. به طور کلی بهترین کمپِ ترک اعتیاد جاییست که به مراجعان مهارت‌های ارتباطی، بیان مشکلات و احساسات آموخته شود تا فرد بتواند فرایند ترک اعتیاد را به خوبی پشت سر بگذارد.

کمپ ترک اعتیاد چگونه است

کمپ ترک به مرکزی گفته می‌شود که افراد برای کنار گذاشتن و ترک هرگونه ماده مخدری به آنجا مراجعه می‌کنند. افرادی که درگیری بیماری اعتیاد هستند، باید برای رهایی از دام اعتیاد به کمپ‌ها یا کلینیک‌های معتبر مراجعه کنند. این بیماران بسته به ماده مخدر مصرفی، میزان دوز و مدت زمان مصرف در کمپِ ترک بستری خواهند شد. هرچقدر فرد دوز مصرفی بالاتری داشته باشد، از صدمات بیشتری برخوردار بوده و نیاز به زمان بیشتری برای بهبود نیاز دارد. در کمپِ ترک اعتیاد ابتدا با روش سم‌زدایی، مواد مخدر را از بدن فرد خارج می‌کنند. در کنار این کار با دادن مشاوره‌های لازم، به فرد در جهت بازگشتن به زندگی معمولی کمک می‌کنند.

کمپ ترک - سرزمین روشن - 1

مرکز ترک اعتیاد

مرکز ترک اعتیاد

مرکز ترک اعتیاد در واقع به کمپ یا کلینیک معتبری گفته می‌شود که در آنجا به ترک افراد معتاد پرداخته می‌شود. کار تخصصی این مراکز، ترک اعتیاد افراد است. برای همین باید در آنجا با استفاده از روش‌های صحیح و اصولی به ترک افراد پرداخته شود. بسیاری از کمپ‌های غیر مجاز، با تبلیغات وسیع و هزینه کم نظر عده‌ای را به خود جلب کرده و برخی از آنها را پذیرش می‌کنند. در این کمپ‌ها فرد در بدترین حالت ممکن مجبور به ترک مواد خواهد شد. استفاده از روش‌های غیر اصولی برای ترک افراد نه تنها نتیجه‌بخش نخواهد بود، بلکه فرد را درگیر مشکلات دیگری خواهد کرد. محیط کمپِ ترک باید به گونه‌ای باشد که فرد احساس حقارت یا مجرم بودن نداشته باشد و همچون یک بیمار عادی با او رفتار شود.

تماس با سرزمین روشن -1

 کمپ ترک اعتیاد چیست

کمپ ترک اعتیاد مکانی است که در آن از روش‌های اصولی و مناسب برای درمان افراد استفاده می‌شود. نوع روش درمانی بستگی به ماده مخدر و شدت اعتیاد فرد دارد. اما به طور کلی در کمپِ ترک اعتیاد با روش‌هایی چون روش یابویی، روش سم‌زدایی، ترک سنتی، ترک با متادون، ماتریکس و.. فرد را ترک خواهند داد. روش یابویی به روش ناگهانی ترک مواد گفته می‌شود. در این روش به یکباره و در طی 1 الی چند روز فرد وادار به ترک مواد می‌شود. روش یابویی از روش‌های غیر اصولی ترک بوده و معمولا در مراکز کمپِ ترک غیر مجاز استفاده می‌شود. اما در روش سم‌زدایی، خارج کردن مواد از بدن فرد بیمار به صورت تدریجی صورت گرفته و فشار زیادی به او وارد نمی‌شود. در این روش معمولا از داروهای جایگزینی استفاده شده تا علائم و عوارض ترک کاهش پیدا کند. یکی دیگر از روش‌هایی که معمولا در مراکز کمپِ ترک غیر مجاز استفاده می‌شود، جایگزین ماده متادون است. متادون یکی از مواد اعتیادآور بوده و در صورتی که از آن به مقدار زیادی استفاده شود، فرد به آن وابستگی پیدا خواهد کرد. روش ماتریکس یکی از روش‌های جدید ترک اعتیاد است. در این روش فرد روزانه به کمپ ترک اعتیاد مراجعه کرده و با دریافت مشاوره و برنامه، مراحلی از ترک اعتیاد را در خانه می‌گذراند. روش ماتریکس برای ترک هر ماده مخدری قابل استفاده است.


برای خواندن مطالب درمورد بهترین کمپ ترک اعتیاد میتوانید:

مزایا استفاده از کمپ ترک اعتیاد

مزایا استفاده از کمپ ترک اعتیاد

مراجعه به مراکز کمپ ترک، خیلی بهتر از روش‌های خود درمانی و ترک اعتیاد در خانه است. مراکز معتبر، از روش‌های ترک مناسب هر فردی استفاده کرده تا به او هیچگونه آسیبی وارد نشود. دو عامل درمان روحی و درمان جسمی از مهمترین مواردی است که باید در کمپِ ترک اعتیاد به آنها توجه شود. مراجعه به کمپ ترک باعث شده تا علاوه بر درمان جسم فرد بیمار، به او از لحاظ روحی نیز کمک شود. در این مراکز مشاوران با فرد بیمار جلساتی را تشکیل داده تا فرد بتواند خود را از بیماری گریبان‌گیر اعتیاد نجات دهد. داشتن برنامه‌ی غذایی مناسب، امکانات رفاهی، ورزش و جلسات مشاوره باعث خواهد شد تا فرد بیمار انگیزه بیشتری برای ترک اعتیاد پیدا کند.

کمپ ترک اعتیاد در تهران

اگر شما هم به دنبال کمپ ترک در تهران هستید، مجموعه سرزمین روشن یکی از بهترین گزینه های شماست. با ما در ارتباط باشید.

نزدیک ترین مرکز ترک اعتیاد

خوشبختانه تعداد مراکز کمپِ ترک مجاز، در تمام شهرهای ایران رو به افزایش است. بسته به اینکه در کدام شهر و چه نقطه‌ای از شهر هستید، می‌توانید به راحتی نزدیکترین مرکز ترک اعتیاد را پیدا کنید. با یک جستجوی ساده در اینترنت، کلیه مراکز کمپ ترک نزدیک به محل زندگی برایتان نمایش داده خواهد شد. بهتر است برای ترک عزیزانتان از یک مرکز ترک اعتیاد نزدیک به منزلتان استفاده کنید. در این شرایط می‌توانید به راحتی هر روز به فرد بیمار مراجعه کرده و از لحاظ روحی او را تقویت کنید.

کمپ ترک - سرزمین روشن - 3

کمپِ ترک سرزمین روشن

کمپ ترک سرزمین روشن

برای یک ترک موفق نیاز به یک کمپ ترک اعتیاد مجاز با بهترین کادر درمان است. وجود کادر درمان و مشاوران متخصص از مهمترین ویژگی‌های بهترین کمپِ ترک اعتیاد به حساب می‌آید. کمپِ ترک اعتیاد سرزمین روشن از مراکز ترک اعتیاد مجازی بوده که از سازمان بهزیستی کشور مجوزات لازم را دریافت کرده است. در این مرکز از روش‌های کاملا علمی و قانونی برای ترک اعتیاد استفاده شده و با افراد به بهترین نحو ممکن برخورد می‌شود. در مرکز ترک اعتیاد سرزمین روشن همواره برخورد مناسب و قانونی با معتادان را سرلوحه کار خود قرار داده و سعی داریم تا با ایجاد محیطی آرام و بدون تنش، این عزیزان را در ترک اعتیاد یاری کنیم. برای اطلاعات بیشتر و یا مشاوره در زمینه ترک اعتیاد می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و از یاری روانشناسان سرزمین روشن بهره‌مند شوید.

سوالات متداول کمپ ترک

کمپ ترک اعتیاد مکانی است که در آن از روش‌های اصولی و مناسب برای درمان افراد استفاده می‌شود. نوع روش درمانی بستگی به ماده مخدر و شدت اعتیاد فرد دارد. اما به طور کلی در کمپ ترک اعتیاد با روش‌هایی چون روش یابویی، روش سم‌زدایی، ترک سنتی، ترک با متادون، ماتریکس و.. فرد را ترک خواهند داد.

مراجعه به مراکز کمپ ترک، خیلی بهتر از روش‌های خود درمانی و ترک اعتیاد در خانه است. مراکز معتبر، از روش‌های ترک مناسب هر فردی استفاده کرده تا به او هیچگونه آسیبی وارد نشود. دو عامل درمان روحی و درمان جسمی از مهمترین مواردی است که باید در کمپ ترک اعتیاد به آنها توجه شود.

2 دیدگاه دربارهٔ «کمپ ترک;
 1. سلام وقت بخیر
  ممنون بابت اطلاعات کاملی که داخل سایت گذاشتید . کمپ هایی که به صورت اصولی فعالیت میکنند بسیار کم هستند ولی خوب مجموعه شما هم دارای مجوز هست هم پایبند روش های اصولی و درست هست.

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   بله متاسفانه این مورد ها به گوش ما هم میرسه ، امیدوارم افرادی که نیاز به مرکز ترک اعتیاد دارند، اول تحقیق کنند و بعد اقدام به بستری بیمار کنند که مشکلی برای بیمار رخ ندهد.

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

سوالی ندارید؟