مشاوره اعتیاد
مشاوره اعتیاد - سرزمین روشن - 14

مشاوره اعتیاد

عناوین صفحهمشاوره اعتیاد آنلاین

مشاوره اعتیاد از مهمترین کارهایی است که در زمان ترک اعتیاد باید انجام شود. زمانی که فرد بیماری اعتیاد را پذیرفته و درصدد ترک آن برمی‌آید، باید در ابتدا از مشاوره اعتیاد استفاده کند. در مشاورهِ اعتیاد با بررسی نوع ماده مخدر و میزان مصرف مواد، راهکارهای لازم به فرد داده خواهد شد. علاوه بر مشاوره حضوری، فرد می‌تواند از مشاورهِ اعتیاد آنلاین یا تلفنی نیز استفاده کند. زمانی که فرد شرایط مراجعه حضوری به کمپ را نداشته باشد، می‌تواند اقدام به دریافت مشاوره آنلاین نماید. برای دریافت مشاوره اعتیاد آنلاین، کافیست از یک گوشی هوشمند و اینترنت پرسرعت برخوردار باشید.

مجموعه سرزمین روشن دارای تخصص کافی در زمینه ترک شیشه ، ترک کمیکال ، ترک گل و … است که شما میتوانید با کلیک روی کلمه مورد نظر وارد صفحه مربوطه شوید ؛ همچنین برای استفاده از مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

نمونه مشاوره اعتیاد

یکی از سوالاتی که بیشتر افراد در تماس‌های تلفنی با مشاوران مطرح می‌کنند، مدت زمان لازم برای ترک اعتیاد است. در اینجا به یکی از نمونه‌های مشاورهِ اعتیاد در رابطه با مدت زمان لازم برای ترک اشاره داریم:
همسرم حدود 2 سال به مصرف مواد مخدر روی آورده و پس از چندین بار گفتگو، حاضر به کنار گذاشتن مواد شده است. برای ترک اعتیاد او چه مدت زمان لازم بوده و باید در ابتدای امر چه کاری انجام داد؟
پاسخ مشاور اعتیاد: از آنجایی که این فرد حدودا زمان نسبتا زیادی را درگیر مصرف مواد بوده است، باید هرچه سریعتر برای ترک او اقدام شود. برای این کار لازم است تا با مراجعه به یک مرکز ترک معتبر و انجام آزمایش‌های لازم، بهترین روش ترک اعتیاد برای او در نظر گرفته شود.

مشاوره اعتیاد - سرزمین روشن - 1

مشاورهِ اعتیاد تلفنی

مشاوره اعتیاد تلفنی

مشاورهِ اعتیاد به صورت حضوری و یا غیر حضوری قابل انجام است. در مشاورهِ اعتیاد غیر حضوری می‌توان از طریق تلفن و یا با استفاده از برنامه‌هایی نظیر واتساپ، به مشاوره پرداخت. مشاورهِ اعتیاد تلفنی یکی از بهترین و در دسترس‌ترین مشاوره‌های غیر حضوری است. در این شرایط کافیست فرد بیمار یا اطرافیانش با یک مرکز ترک اعتیاد تماس گرفته و با مشاوران آنجا صحبت کنند. مشاورانی که به صورت تلفنی به ارائه خدمات و مشاوره می‌پردازند، باید با دقت و توجه کافی سوالات فرد را پاسخ دهند. این مشاوران باید قابلیت پاسخگویی برای موارد پیشگیری از اعتیاد، انتخاب نوع روش درمان، مشاوره حین درمان و مشاوره پس از درمان را داشته باشند. معمولا برخی از مراکز ترک اعتیاد برای هر دسته ذکر شده، مشاور اعتیاد جداگانه‌ای را در نظر می‌گیرند.

تماس با سرزمین روشن -1

مشاوره تلفنی ترک اعتیاد رایگان

از آنجایی که مشاورهِ برای ترک اعتیاد امری ضروری است، بسیاری از کلینیک‌ها اقدام به ارائه مشاوره تلفنی رایگان می‌نمایند. در این شرایط فرد حق الزحمه‌ای بابت صحبت با مشاور پرداخت نخواهد کرد. این امر موجب شده تا افراد زیادی بتوانند از خدمات مشاوره‌ِ اعتیاد استفاده نمایند. بسیاری از افراد معتاد به دلیل مشکلات مالی، از رفتن به کلینیک‌ها و شرکت در جلسات مشاوره خودداری می‌کنند. اما با وجود مشاورهِ اعتیاد تلفنی رایگان، این افراد دیگر دغدغه‌ای از بابت هزینه نخواهند داشت. معمولا مراکزی که اقدام به ارائه مشاورهِ ترک اعتیاد می‌نمایند، به صورت شبانه‌روزی فعال هستند. افراد بیمار می‌توانند در هر ساعتی از شبانه‌روز با این مراکز تماس گرفته و از خدمات مشاوره رایگان آنها بهره ببرند. مشاوران نیز موظفند تا تمام سوالات را با حوصله و دقت بالا پاسخ داده و به این افراد در جهت بهبودی سریعتر کمک نمایند.


برای خواندن مطالب درمورد مشاوره ترک اعتیاد میتوانید:

مشاوره رایگان ترک اعتیاد

مشاوره رایگان ترک اعتیاد

مشاور اعتیاد با استفاده از شیوه‌های درست و نوین به آموزش فرد معتاد و خانواده او می‌پردازد. وظیفه‌ای که فرد مشاور دارد بسیار خطیر بوده و او باید با به وجود آوردن انگیزه در فرد معتاد، به او در راه بازگشت به زندگی عادی کمک نماید. از آنجایی که اعتیاد تنها به بعد جسمی فرد مربوط نمی‌شود، فرد بیمار باید از نظر روحی و روانی نیز تحت درمان قرار بگیرد. برای همین است که حضور یک مشاور اعتیاد در زندگی این دسته افراد بسیار حائز اهمیت می‌باشد. معمولا جلسات مشاورهِ اعتیاد به صورت فردی، گروهی و خانوادگی انجام می‌شود. مشاورهِ اعتیاد فردی یکی از مهمترین مشاوره‌ها بوده و تنها در آن شخص بیمار مورد مشاوره قرار می‌گیرد. در این جلسات که به صورت حضوری یا تلفنی انجام می‌شود، فرد درمانگر به بررسی زندگی بیمار پرداخته و عوامل رفتن به سمت اعتیاد را در او بررسی می‌کند. برخی از افراد از دلایل معتاد شدن خود آگاه نیستند؛ در اینجا درمانگران با بررسی همه جانبه این افراد، علل مبتلا شدن به اعتیاد را در آنها ریشه‌یابی خواهند کرد.

تماس با سرزمین روشن -1

مشاوره خانواده و ترک اعتیاد

مشاورهِ اعتیاد خانوادگی یکی دیگر از انواع مشاوره است. این جلسات معمولا به چند صورت تشکیل می‌شوند؛ در برخی از جلسات فرد بیمار به همراه خانواده و در برخی از آنها تنها خانواده فرد حضور پیدا خواهند کرد. با مشاورهِ اعتیاد خانوادگی مشکلاتی که باعث به وجود آمدن اعتیاد در فرد شده است، رفع خواهند شد. همچنین در این جلسات به خانواده فرد بیمار آموزش‌هایی در جهت حمایت از او داده خواهد شد. معمولا بسیاری از افراد، طرز ارتباط و رفتار درست با فرد بیمار را نمی‌دانند. در جلسات مشاورهِ اعتیاد، فرد درمانگر با ارائه روش‌های رفتار درست با فرد معتاد، آنها را در این امر یاری خواهد کرد. حضور اعضای خانواده و اطرافیان بیمار در جلسات مشاورهِ اعتیاد بسیار ضروری است. چرا که اعضای خانواده نقش زیادی در ترکِ اعتیاد این افراد دارند و نباید نادیده گرفته شوند. در صورتی که خانواده همراهی درستی با فرد بیمار نداشته باشد، فرد معتاد نمی‌تواند به خوبی از پس ترک برآید.

مشاوره اعتیاد - سرزمین روشن - 12

مرکز مشاوره اعتیاد سرزمین روشن

مشاوره اعتیاد در تهران

اگر به دنبال مشاوره اعتیاد در تهران به صورت تلفنی و یا حضوری هستید، مجموعه سرزمین روشن آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

مرکز مشاوره اعتیاد سرزمین روشن

سرزمین روشن از مراکز ترک اعتیاد مجازی بوده که از سازمان بهزیستی کشور مجوزات لازم را دریافت کرده است. در این مرکز از روش‌های کاملا علمی و قانونی برای ترک اعتیاد استفاده شده و با افراد به بهترین نحو ممکن برخورد می‌شود. در مرکز ترک اعتیاد سرزمین روشن همواره برخورد مناسب و قانونی با معتادان را سرلوحه کار خود قرار داده و سعی داریم تا با ایجاد محیطی آرام و بدون تنش، این عزیزان را در ترک اعتیاد یاری کنیم. این مرکز از پزشکان متخصص، مشاوران و روانپزشکان برجسته‌ای بهره‌مند است. افرادی که قصد ترک اعتیاد دارند می‌توانند از مشاورهِ اعتیاد سرزمین روشن به صورت رایگان استفاده نمایند. مشاوران این مرکز همیشه آماده پاسخگویی به سوالات بیماران و اطرافیان آنها هستند. برای اطلاعات بیشتر و یا مشاوره در زمینه ترک اعتیاد می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول مشاوره اعتیاد

مشاورهِ اعتیاد از مهمترین کارهایی است که در زمان ترک اعتیاد باید انجام شود. زمانی که فرد بیماری اعتیاد را پذیرفته و درصدد ترک آن برمی‌آید، باید در ابتدا از مشاورهِ اعتیاد استفاده کند. در مشاوره اعتیاد با بررسی نوع ماده مخدر و میزان مصرف مواد، راهکارهای لازم به فرد داده خواهد شد. علاوه بر مشاوره حضوری، فرد می‌تواند از مشاورهِ اعتیاد آنلاین یا تلفنی نیز استفاده کند.

مشاورهِ اعتیاد خانوادگی یکی دیگر از انواع مشاوره است. این جلسات معمولا به چند صورت تشکیل می‌شوند؛ در برخی از جلسات فرد بیمار به همراه خانواده و در برخی از آنها تنها خانواده فرد حضور پیدا خواهند کرد. با مشاورهِ اعتیاد خانوادگی مشکلاتی که باعث به وجود آمدن اعتیاد در فرد شده است، رفع خواهند شد. همچنین در این جلسات به خانواده فرد بیمار آموزش‌هایی در جهت حمایت از او داده خواهد شد.

2 دیدگاه دربارهٔ «مشاوره اعتیاد;
دیدگاهتان را بنویسید

سوالی ندارید؟