ترک گل
جستجو
دسته بندی ها
ترک گل - سرزمین روشن -1-1

ترک گل

عناوین صفحه

مخدر یا محرک گل چیست ؟

ماری جوانا که با نام‌های دیگری چون گل، علف، گرس، ماری جین و پات شناخته می‌شود، یکی از انواع مخدرها است. این ماده مخدر از فراورده‌های گیاه شاهدانه به دست می‌آید. برخلاف تصور عموم مردم که فکر می‌کنند این ماده‌ی مخدر بی‌خطر است، گل کاملا اعتیادآور و خطرناک است. حتی بسیاری از مردم بر این باورند که گل اعتیادآور نبوده و فرد با یک بار مصرف به آن اعتیاد پیدا نخواهد کرد. در صورتی که به دلیل ایجاد حس سرخوشی کاذب در فرد، یک حس وابستگی و اعتیاد در او به وجود خواهد آمد. در گیاه ماری جوانا بیش از 400 ماده شیمیایی خطرناک وجود دارد که با مصرف بیش از حد آن بدن دچار اختلالات زیادی خواهد شد. مصرف گل علاوه بر حس آرامش و خوشی موقت، علائم دیگری نیز دارد. برای مثال اشتهای فردی که گل مصرف می‌کند، بیشتر از قبل شده و حتی رنگ‌ها را روشن‌تر می‌بیند. عوارض کوتاه مدت مصرف گل عبارتند از اختلال در حواس بینایی و شنوایی، خشکی دهان، گلو درد و سرفه، استرس، اضطراب، کاهش قدرت تصمیم‌گیری، خونی شدن مویرگ‌های چشم و کاهش قدرت یادگیری. هرچه مخدر گل بیشتر مصرف شود، عوارض آن بیشتر و حادتر خواهد شد.

ترک گل - سرزمین روشن -1-1

مخدر گل در حقیقت همان گیاه ماری جوانا بوده که متاسفانه امروزه در میان جوانان مصرف زیادی پیدا کرده است. افرادی که گل مصرف می‌کنند، حس سرخوش و شادی بخشی را تجربه می‌کنند که اعتیادآور است. از این رو بیشتر افرادی که مشکلات روحی داشته و به دنبال خوشی‌های کوتاه مدت هستند، به مخدر گل گرایش پیدا می‌کنند. اما این تمام ماجرا نیست؛ با مصرف گل و اعتیاد به آن، تغییراتی در رفتار فرد پدید خواهد آمد. این رفتارها غیر طبیعی بوده و فرد باید برای برگشت به حالت طبیعی خود، به ترک گل بپردازد.

برای ترک گل چه چیزی مصرف کنیم

برای ترک گل چه چیزی مصرف کنیم ؟

بهتر است در مرحله اول برای ترک گل، هر مقداری که از این ماده مخدر در دسترستان است را به همراه ابزارهای آن دور بریزید. زمانی که از این ماده محرک دور شوید، دسترسی‌تان به آن سخت‌تر شده و میل کمتری به دنبال کردن آن خواهید داشت. در زمان ترک گل بهتر است از مصرف داروهایی که برخی از افراد تجویز می‌کنند، دوری کنید. در این زمان تنها به راهنمایی‌هایی یک متخصص گوش داده و سعی کنید از یک رژیم غذایی مناسب استفاده کنید.


برای خواندن مطالب درمورد ترک کمیکال میتوانید:

ترک گل در منزل چقدر طول میکشد ؟

پیش از اینکه به مدت زمان لازم برای ترک گل بپردازیم، بهتر است بدانید THC موجود در ماری جوانا در سلول‌های چربی انسان ذخیره می‌شود. در نتیجه مدت زمان ترک آن در مقایسه با مواد مخدر محلول در آب بیشتر خواهد بود. از آنجایی که ممکن است حتی پس از ترک گل ماده THC در بدن باقی بماند، نمی‌توان به طور قطع در رابطه با مدت زمان ترک گل چیزی گفت. علاوه بر این، مدت زمان ترک گل به میزان مصرف و دفعات آن بستگی دارد. هر چه فرد مدت بیشتری درگیر این ماده مخدر شده و به دفعات بیشتری آن را مصرف کرده باشد، زمان ترک آن طولانی‌تر و سخت‌تر خواهد بود. اگر قصد دارید در منزل به ترک گل بپردازید، باید حداقل زمان یک ماه را برای ترک در نظر بگیرید. در این بازه عوارض ترک گل را تا هفته دوم مشاهده کرده و پس از آن با کاهش علائم مواجه خواهید شد.

دارو های مؤثر برای ترک گل

دارو های مؤثر برای ترک گل

برای ترک گل همچون هر ماده مخدری نیاز به تجویز داروهای خاص از طرف پزشک متخصص است. داروهای مناسب برای ترک گل تنها باید با تجویز پزشک مصرف شوند و نباید خودسرانه مورد استفاده قرار گیرند. در کنار داروهای شیمیایی عده‌ای باور دارند داروهای گیاهی نیز تاثیر خوبی در ترک گل دارند. البته از آنجایی که گیاهان دارویی ممکن است سبب حساسیت در افراد شوند، بهتر است ناآگاهانه استفاده نشوند. کندر یکی از گیاهانی است که برای ترک گل پیشنهاد شده است. صمغ کندر گیاهی مفید برای بدن بوده که برخی از آن برای ترک سیگار هم استفاده می‌کنند. کندر حاوی ماده‌ای است که برای از بین رفتن اضطراب ناشی از عدم مصرف گل مناسب است. متادون نیز از جمله داروهای شیمیایی بوده که برای ترک گل تجویز می‌شود.

روش های مختلف ترک گل

روش های مختلف ترک گل

روش درمانی MET: در این روش که اولین قدم برای ترک گل است، انگیزه فرد از مصرف مواد مشخص شده و اهداف ترک آن را اولویت بندی می‌کنند.
رفتار درمانی شناختی CBT: در این روش به فرد کمک می‌شود تا افکار ناراحت کننده را در خود شناسایی کرده و با نحوه مدیریت آنها آشنا شود. برای مثال اگر فردی به دلیل استرس‌های اجتماعی به مصرف گل روی می‌آورد، در این روش عادات مفیدی را جایگزین آن خواهد کرد.
مدیریت مشروط CM: در روش CM به فرد پاداشی در جهت ترک گل داده شده تا در این مسیر ثابت قدم بماند.

ترک گل - سرزمین روشن - 3

ترک گل در تهران

گل یا همان ماریجوانا به خاطر تبلیغات بی پایه و اساس و همچنین هوس انگیز افراد سودجو باعث شده تعداد افرادی که اعتیاد به این ماده پیدا کردند متاسفانه روز به روز بیشتر شود.

اگر شما هم به دنبال یک مجموعه مجرب برای مشاوره و همچنین ترک گل در تهران هستید، مجموعه سرزمین روشن با داشتن مجوز رسمی و همچنین با اصولی ترین روش ها آماده خدمت به شما عزیزان است.

بهترین راه ترک گل

بهترین راه ترک گل

کمک گرفتن از روانشناسان و متخصصان بهترین روش برای ترک گل است. با کمک این افراد می‌توان بسیاری از آسیب‌های روانی را به تدریج برطرف کرده و از مصرف مخدر گل دوری کرد. از آنجایی که اضطراب و استرس از علائم شدید ترک گل هستند، با صحبت کردن با یک مشاور می‌توان نگرانی و استرس را تا حد زیادی کاهش داد. بیشتر مشاوران در این شرایط برنامه‌ای متناسب با شرایط روحی و روانی فرد را در اختیار او قرار می‌دهند.

مزایا و معایب روش های مختلف ترک گل

افرادی که در منزل به ترک گل می‌پردازند، به هیچ وجه نباید داروهای جایگزین را خودسرانه مصرف نمایند. عده‌ای برای رهایی از حالات اضطراب و افسردگی در زمان ترک گل، به مصرف داروهای ضد افسردگی می‌پردازند. این کار کاملا اشتباه بوده و نباید به هیچ وجه ادامه پیدا کند. بهتر است در دوران ترک، با فرد خاطی رفتار مسالمت آمیز و بدون پرخاش داشته باشید و او را در این راه یاری دهید.

مرکز ترک اعتیاد سرزمین روشن

مرکز ترک اعتیاد سرزمین روشن

سرزمین روشن از مراکز معتبری است که جهت ترک هرگونه ماده مخدر می‌توان به آنجا رجوع کرد. این کلینیک جزو مراکز ترک اعتیاد مجاز بوده و تمام مجوزات لازم را از سازمان بهزیستی کشور دریافت کرده است. ترک افراد در مرکز ترک اعتیاد سرزمین روشن زیر نظر متخصصان و روانشناسان همراه با بهترین امکانات صورت می‌گیرد. برای ترک مخدر گل نیز می‌توانید با مشاوران مرکز سرزمین روشن تماس گرفته و از آنها مشاوره‌های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول

ماری جوانا که با نام‌های دیگری چون گل، علف، گرس، ماری جین و پات شناخته می‌شود، یکی از انواع مخدرها است. این ماده مخدر از فراورده‌های گیاه شاهدانه به دست می‌آید. برخلاف تصور عموم مردم که فکر می‌کنند این ماده‌ی مخدر بی‌خطر است، گل کاملا اعتیادآور و خطرناک است. حتی بسیاری از مردم بر این باورند که گل اعتیادآور نبوده و فرد با یک بار مصرف به آن اعتیاد پیدا نخواهد کرد. در صورتی که به دلیل ایجاد حس سرخوشی کاذب در فرد، یک حس وابستگی و اعتیاد در او به وجود خواهد آمد .

روش درمانی MET: در این روش که اولین قدم برای ترک گل است، انگیزه فرد از مصرف مواد مشخص شده و اهداف ترک آن را اولویت بندی می‌کنند.


رفتار درمانی شناختی CBT: در این روش به فرد کمک می‌شود تا افکار ناراحت کننده را در خود شناسایی کرده و با نحوه مدیریت آنها آشنا شود. برای مثال اگر فردی به دلیل استرس‌های اجتماعی به مصرف گل روی می‌آورد، در این روش عادات مفیدی را جایگزین آن خواهد کرد.


مدیریت مشروط CM: در روش CM به فرد پاداشی در جهت ترک گل داده شده تا در این مسیر ثابت قدم بماند.

2 دیدگاه دربارهٔ «ترک گل;
 1. سلام
  ماریجوانا یا همون گل بخاطر تبلیغات افراد سودجو و عادی نشون دادن اون باعث شده که خیلی از افراد ازش استفاده کنند و با این فکر که این محرک اعتیاد نداره ، اعتیاد پیدا کنند.
  خیلی خوبه که داخل سایت شما به صورت کامل توضیح داده شده در این باره.

  پاسخ
  • سلام
   بله متاسفانه همین طوره
   امیدواریم مردم از اطلاعات موجود استفاده کنند و افراد کمتری به این ماده اعتیاد پیدا کنند.

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید