ترک کمیکال
ترک کمیکال - sarzaminroshan.com

ترک کمیکال

تیترهای مطالب این صفحه:

ترک کمیکال

کمیکال نام یکی از مواد مخدرهای بسیار خطرناکی است که متاسفانه امروزه برخی از افراد به مصرف آن روی آورده‌اند. این ماده به قدری خطرناک است که با مصرف آن حتی DNA بدن نیز دچار اختلال خواهد شد. ترک کمیکال کار بسیار سختی است و فرد با عوارض ترک بسیاری مواجه خواهد شد. با این حال اگر فرد برای ترک این ماده خطرناک زودتر اقدام نکند، خیلی زود دچار مشکلات حادتری خواهد شد. برای ترک این ماده مخدر باید به سراغ کمپ‌های ترک اعتیاد معتبر رفته تا با بهترین و قطعی‌ترین روش‌های درمانی، ترک کمیکال صورت گیرد.

کمیکال چیست

همانطور که اشاره شد کمیکال از مواد مخدرهای بسیار خطرناکی است که جزو روانگردان‌های خانواده AM به حساب می‌آید. این ماده در حقیقت ماری جوانای صنعتی بوده و با مخدر گل تفاوت دارد. زمانی که فرد به مصرف ماری جوانای صنعتی بپردازد، دیگر به راحتی قادر به ترک آن نخواهد بود. مصرف طولانی مدت کمیکال باعث تاثیراتی بر بخش‌های مختلف بدن مانند ریه، کلیه و کبد می‌شود. همچنین افزایش فشار خون از عوارض مصرف کمیکال بوده که می‌تواند منجر به سکته مغزی شود. خوب است بدانید با مصرف حتی یک بار کمیکال، فرد دچار وابستگی و اعتیاد به آن خواهد شد.

ترک کمیکال - سرزمین روشن-1

برای ترک کمیکال چه چیزی بخوریم

برای ترک کمیکال چه چیزی بخوریم

در هنگام ترک هرگونه ماده مخدری، نیاز است تا یک سری دارو به بدن تزریق شود. این داروها باید با تجویز پزشک متخصص باشد و خودسرانه مصرف نشوند. در کنار داروها نیاز است تا فرد با یک رژیم غذایی غنی، بدن خود را به وضعیت بهتری برساند. با استفاده از رژیم غذایی مناسب و انواع قرص‌های مکمل و مولتی ویتامین، می‌توان شرایط جسمانی را روز بروز بهبود بخشید. در ترکِ کمیکال نیز همچون ترک هر ماده مخدری باید به مصرف غذاهای پروتئین‌دار، مواد حاوی ویتامین‌های گروه B، ویتامینC ، ویتامین E، فیبرها، و امگا3 پرداخت. مصرف مواد قندی و غذاهای پر چرب در زمان ترکِ کمیکال ممنوع بوده و نباید از نوشیدنی‌های حاوی الکل، نوشیدنی‌های انرژی‌زا و نوشابه استفاده شود.

ترک کمیکال در کمپ

ترک کمیکال در کمپ

بهترین راه برای ترک کمیکال مراجعه به کمپ‌های ترک اعتیاد است. در کلینیک‌های ترک اعتیاد ممکن است از روش‌های خاصی برای ترک فرد استفاده شود. اما متداولترین روش برای ترکِ کمیکال در کمپ به این صورت است:

پس از ورود فرد به کمپ ترک اعتیاد، مرحله سم‌زدایی شروع می‌شود. در مرحله اول که معمولا 10 الی 12 روز به طول می‌کشد، فرد با عوارض فیزیکی زیادی روبرو می‌شود. این مرحله از سخت‌ترین مراحل بوده و تیم روانشناس باید کمک زیادی به فرد داشته باشند. عوارضی چون عرق زیاد، سرگیجه، سردرد، حالت تهوع و سوءهاضمه جزو عوارض ترکِ کمیکال هستند. در مرحله دوم که تا هفته سوم زمان می‌برد، باید به سراغ رژیم غذایی مناسب و ورزش رفت. در این مرحله نیز فرد دچار علائمی چون نداشتن تعادل و ناتوان بودن در انجام امور روزانه خواهد شد. و در نهایت مرحله سوم مرحله‌ای است که فرد دیگر گرایشی به استفاده از مواد نداشته و با انگیزه بیشتری به ترکِ کمیکال ادامه خواهد داد. در مرحله آخر ممکن است فرد با مشکلات روحی چون انزوا و عدم مسئولیت‌پذیری مواجه شود.

ترک کمیکال - سرزمین روشن -2

فرق کمیکال و گل

فرق کمیکال و گل

کمیکال نوع صنعتی گیاه ماری جوانا بوده و با مخدر گل تفاوت دارد. گل در حقیقت از شاهدانه ماری جوانا بدست آمده و نوع جهش یافته آن است. درصد مخدر گل از ماری جوانا 3 برابر بیشتر است؛ یعنی با مصرف مخدر گل فرد دچار توهمات زیادی خواهد شد. با مصرف این ماده فرد دچار علائم رفتاری مانند خنده‌های بی‌دلیل، فراموشی و ناتوانی در حل مسائل خواهد شد. علائمی چون خشکی دهان، افزایش ضربان قلب، سرفه‌های مکرر و از دست رفتن کنترل از جمله علائم جسمانی مصرف گل هستند.


برای خواندن مطالب درمورد ترک گل میتوانید:

ترک کمیکال چند روز طول میکشد

به طور کلی برای ترک کمیکال نمی‌توان تعداد روزهای خاصی را مشخص کرد. اما معمولا پروسه ترکِ کمیکال شامل این موارد است: 2 روز اول فرد باید در حالت هیدراته مانده و به مصرف غذاهای سالم و انجام ورزش بپردازد. در روز سوم تا پنجم فرد با عوارض ترک آن مانند کاهش اشتها، سردرد، سرگیجه، بی‌خوابی و مشکلاتی از این دست مواجه خواهد شد. تا آخر هفته اول عوارض دیگری چون از دست رفتن تمرکز، احساس افسردگی و میل به مصرف مواد به سراغ فرد خواهد آمد. عوارض ترکِ کمیکال تا آخر هفته دوم ادامه داشته و در هفته سوم به بعد فرد به مرحله ترک نهایی وارد خواهد شد. مدت زمان ترک کمیکال ممکن است تا 6 هفته نیز ادامه پیدا کند.

ترک کمیکال - سرزمین روشن - 3

دارو های ترک کمیکال

دارو های ترک کمیکال

نحوه ترکِ کمیکال شباهت زیادی با مخدرهای روانگردان دیگر مانند حشیش و ماری جوانا دارد. ترک این ماده مخدر کار آسانی نبوده و باید به مدت حداقل 3 تا 10 هفته برای ترک آن زمان گذاشته شود. اگر فرد بیش از حد ماده کمیکال را مصرف کرده باشد، بدن او از نظر قوا در وضعیت خوبی نبوده و ممکن است زمان ترکش به 10 هفته هم برسد. در دوره ترکِ کمیکال، هیچگونه ماده مخدر جایگزین و داروهای مشابه نباید مصرف شود تا اثر مواد مخدر به خوبی از بدن خارج شود.

بهترین راه ترک کمیکال

ترک کمیکال بسته به میزان و مدت زمان مصرف متفاوت است. برای همین اگر فردی برای مدت طولانی و به مقدار زیاد کمیکال مصرف کرده باشد، مدت ترک و شاید روش ترک آن با دیگری متفاوت باشد. برخی افراد برای ترکِ کمیکال به کلینیک‌های ترک اعتیاد مراجعه نکرده و ترجیح می‌دهند در منزل به ترک آن بپردازند. آن در منزل کار درستی نبوده و ممکن است فرد را با عوارض جبران ناپذیری مواجه کند. برای همین بهترین راه ترکِ کمیکال مراجعه به کمپ‌های ترک اعتیاد معتبر است. در این کمپ‌ها فرد با کمک متخصصان و روانشناسان می‌تواند مصرف مواد کمیکال را کنار بگذرد.

ترک کمیکال - سرزمین روشن - 4

ترک کمیکال در مرکز سرزمین روشن

ترک کمیکال در تهران

متاسفانه میزان استفاده از مخدر کمیکال به خاطر بی خطر شمردن یا کم خطر شمردن این مخدر خطرناک،  افزایش پیدا کرده است.

اگر شما هم به دنبال یک کمپ با امکانات رفاهی کامل و همچنین مجوز و انتخاب روش های اصولی هستید و به دنبال ترک کمیکال در تهران هستید، با ما تماس بگیرید. 

ترک کمیکال در مرکز سرزمین روشن

مرکز ترک اعتیاد سرزمین روشن جزو مراکز معتبری است که می‌توانید برای ترک انواع مواد مخدر به آنجا رجوع کنید. برای همین اگر قصد ترک کمیکال را داشته باشید، می‌توانید به این مرکز مراجعه کرده و با کمک متخصصان و روان درمانگران ما، این ماده خطرناک را کنار بگذارید. مرکز ترک اعتیاد سرزمین روشن همواره برخورد مناسب و قانونی با معتادان را سرلوحه کار خود قرار داده و سعی داریم تا با ایجاد محیطی آرام و بدون تنش، این عزیزان را در ترک اعتیاد یاری کنیم.

سوالات متداول

کمیکال از مواد مخدرهای بسیار خطرناکی است که جزو روانگردان‌های خانواده AM به حساب می‌آید. این ماده در حقیقت ماری جوانای صنعتی بوده و با مخدر گل تفاوت دارد. زمانی که فرد به مصرف ماری جوانای صنعتی بپردازد، دیگر به راحتی قادر به ترک آن نخواهد بود. مصرف طولانی مدت کمیکال باعث تاثیراتی بر بخش‌های مختلف بدن مانند ریه، کلیه و کبد می‌شود. همچنین افزایش فشار خون از عوارض مصرف کمیکال بوده که می‌تواند منجر به سکته مغزی شود. خوب است بدانید با مصرف حتی یک بار کمیکال، فرد دچار وابستگی و اعتیاد به آن خواهد شد.

نحوه ترکِ کمیکال شباهت زیادی با مخدرهای روانگردان دیگر مانند حشیش و ماری جوانا دارد. ترک این ماده مخدر کار آسانی نبوده و باید به مدت حداقل 3 تا 10 هفته برای ترک آن زمان گذاشته شود. اگر فرد بیش از حد ماده کمیکال را مصرف کرده باشد، بدن او از نظر قوا در وضعیت خوبی نبوده و ممکن است زمان ترکش به 10 هفته هم برسد. در دوره ترک کمیکال، هیچگونه ماده مخدر جایگزین و داروهای مشابه نباید مصرف شود تا اثر مواد مخدر به خوبی از بدن خارج شود.

2 دیدگاه دربارهٔ «ترک کمیکال;
 1. خیلی جامع و کامل بود مخصوصا تفاوت بین گل و کمیکال که توضیح دادید
  متاسفانه گل و ماریجوانا در بین جوانان خیلی رایج شده که اکثرا بخاطره نداشتن اطلاعات کامل هستد. ممنون از سایت شما که اطلاعات مورد نیاز را در دسترس قرار داده
  خسته نباشید.

  پاسخ
  • سلام
   بله متاسفانه افراد سودجو از این نا آگاهی مردم استفاده میکنند و …. .
   ممنون بابت نظر دلسوزانه شما

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

سوالی ندارید؟