ترک شیشه
جستجو
دسته بندی ها
ترک شیشه - sarzaminroshan.com

ترک شیشه

عناوین صفحه

ترک شیشه

شیشه یکی از مواد مخدر بسیار خطرناکی است که نام اصلی آن متامفتامین است. متامفتامین ظاهری شبیه به شیشه و یخ دارد و برای همین است که به این نام معروف شده است. عوارض مصرف شیشه بسیار زیاد است و فرد با یک بار مصرف اعتیاد شدیدی به آن پیدا می‌کند. مصرف متامفتامین باعث ایجاد توهمات و اثرات مخربی مانند توهم، اختلال در بینایی، اختلال در شنوایی، بدگمانی و آثار روحی زیان‌باری همچون اضطراب و بدخلقی می‌شود. عوارض این ماده مخدر به قدری زیاد است که ممکن است فرد را به حالت جنون کشیده و او را در مسیر خودزنی یا آسیب به دیگران قرار دهد. همانطور که تا به حال در بسیاری از خبرها خوانده‌ایم، فرد شیشه‌ای از حالت طبیعی خارج شده و باعث مرگ اطرافیان خود شده است. برای رهایی از این ماده خطرناک، فرد باید خیلی سریع به ترک شیشه بپردازد.

مخدر شیشه چیست ؟

همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد، شیشه ماده‌ای به نام متامفتامین است که ظاهری شبیه به یخ و شیشه دارد. این ماده به صورت مصنوعی در آزمایشگاه‌های غیر مجاز ساخته می‌شود. شیشه رنگ‌های مختلفی دارد که رنگ سفید آن کاملا بدون بو بوده و مزه تلخی دارد. این ماده مخدر در رنگ‌های دیگری چون صورتی و آبی نیز تولید شده که ظاهری بسیار فریبنده دارند.
ترک شیشه - سرزمین روشن - 1

برای ترک شیشه چه چیزی بخوریم

برای ترک شیشه چه چیزی بخوریم

از آنجایی که در هنگام ترک شیشه بدن دچار ناتوانی بیش از حدی می‌شود، باید از یک رژیم غذایی درست و مناسب استفاده کرد. برای همین باید یک رژیم با بیشترین مواد مغذی در اختیار فرد معتاد قرار بگیرد. این مواد باید حاوی ویتامین‌های ضروری و لازم بدن باشد تا فرد را در مسیر بهبودی قرار دهد. در دوران ترکِ شیشه باید از مصرف بیش از حد قند و غذاهای پرچرب دوری کرد. موادی چون میوه و سبزیجات سالم که سرشار از آنتی اکسیدان هستند، برای فرد در حال ترک بسیار مناسب هستند. همچنین مصرف مواد غذایی که سرشار از پروتئین هستند، باعث کمک به ترمیم اندام‌ها و سلول‌های بدن خواهد شد. استفاده از موادی که دارای ویتامین‌های روی، کلسیم، منیزیم، اسیدهای چرب امگا3 و اسیدهای آمینه هستند نیز باعث کاهش ولع فرد نسبت به شیشه خواهد شد. برای همین اگر فردی قصد ترکِ شیشه را داشته باشد، باید از یک رژیم مناسب غذایی استفاده کند.

ترک شیشه در منزل

از آنجایی که شیشه یکی از مواد بسیار اعتیادآور است، ترک آن در منزل کار هرکسی نخواهد بود. همچنین ترک غیراصولی شیشه موجب عوارض جبران ناپذیری برای فرد خواهد شد. با این حال اگر فردی شرایط رفتن به کمپ‌های ترک اعتیاد را نداشته باشد، ناگزیر باید در خانه به ترک بپردازد. در این شرایط حمایت و حضور افراد خانواده بسیار مهم است و بدون پشتیبانی و نظارت آنها فرد قادر به ترک شیشه نخواهد بود. همچنین بهتر است برای رسیدن به نتیجه مطلوب، از یک متخصص کمک گرفته تا با ارائه یک رژیم غذایی و دارویی مناسب، فرد این ماده مخدر را کنار بگذارد.


برای خواندن مطالب درمورد ترک متادون میتوانید:

ترک شیشه - سرزمین روشن - 2

بهترین قرص برای ترک شیشه

استفاده از شیشه حتی در مدت زمان کوتاه نیز باعث تغییرات شیمیایی مهم و اساسی در مغز فرد می ‌شود. این ماده اختلالات شدیدی را در مغز ایجاد می ‌کند که باعث بروز رفتار های غیر متعارف از سوی فرد مصرف کننده می ‌شود. در بعضی از موارد گزارش شده است که فراد مصرف کننده شیشه علائمی همچون هذیان و توهم‌ های شدید داشته ‌اند که به سبب میزان بالای آن تشنج کرده ‌اند. بنابر این، عوارض شدید استفاده از شیشه سبب شده است تا روش ‌های ترک آن بسیار پیچده و سخت باشد. علاوه بر این موارد، مصرف شیشه در کسانی که سابقه بیماری ‌های روان پریشی داشته ‌اند، باعث می شود که روش درمان از قبل پیچیده ‌تر شود. پس در هنگام ترک شیشه حتما به یکی از کمپ‌ های حرفه ‌ای و  معتبر ترک شیشه مراجعه کنید. در این مراکز با حضور روانشناسان، مددکاران، پزشکان و کارشناسان ترک اعتیاد فرایند ترک شیشه به مراتب آسان‌ تر می ‌شود.

کشور استرالیا به تازگی با کشف یک داروی موثر و جدید، سعی در درمان قطعی مصرف شیشه و ترک آن داشته است. این دارو که نام آن NAC است، مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا هم قرار گرفته شده است. البته، این دارو که بهشکل قرص است، هنوز به مصرف عمومی و تولید انبوه نرسیده و تنها در حال طی کردن مراحل آزمایش و تست می ‌باشد. بسیاری از کارشناسان معتقدند که این دارو ترک شیشه، می ‌تواند عوارض ناشی از مصرف ماده شیشه را تا حد بسیار زیادی از بین ببرد و توهمات پس از ترک شیشه را به کلی درمان نماید. اما، تا زمانی که این دارو به تولید انبوه برسد، بهتر است از داروی ‌های تایید شده استفاده کرد. این قرص ها شامل موارد زیر هستند:

قرص ب 2 یا بوپرنورفین:  قرض ترک شیشه ب 2 که از ترکیب تبائین و آلکالوئیدهای خشخاش تشکیل شده است یکی از قرص های موثر در ترک اعتیاد به ماده شیشه است. البته، این دارو همچون متادون، خود اعتیاد آور است و موجب خماری فرد می ‌شود؛ اما، نشئگی و خماری آن از متادون کمتر است. باید توجه داشت که مصرف این قرص و روش درمانی آن به صورت سرپایی است و حتما باید طبق دستور و تجویز پزشک انجام شود.

ریتالین: ترک شیشه با دارو ریتالین یکی از روش های رایج برای ترک شیشه است. ریتالین یکی از دارو های پرمصرف و معروف است که از آن برای درمان و ترک شیشه استفاده می ‌شود. این ماده جزو داروهای محرک است و گزینه مناسبی برای ترک مواد محرک همچون ال‌اس‌دی و شیشه است. این دارو به لحاظ ساختار شباهت بالایی با شیشه دارد و از همین رو برای ترک شیشه بسیار موثر است. شاید تصور کنید که داروی ریتالین به سبب شباهت زیاد با شیشه می ‌تواند مغز فرد را دچار اختلال کند اما برعکس، ریتالین برخلاف شیشه که اثرات مخرب بر روی مغز دارد، خواص اصلاح کننده روی فرد دارد.

ترک شیشه-sarzaminroshan.com

توجه داشته باشید که مصرف بیش از اندازه و سر خود ریتالین می ‌تواند شما را به آن وابسته کند، پس از این رو، حتما آن را باید با دستور پزشک آن را مصرف کرد. متاسفانه، افراد بسیاری با علم به این که مصرف قرص ریتالین می ‌تواند آن ‌ها را در ترک شیشه کمک نماید، اقدام به مصرف خودسرانه کرده و دچار مشکلات فیزیکی و حمله ‌های قلبی شده ‌اند. همواره توجه داشته باشید که قبل از آغاز ترک شیشه حتما به یک کمپ ترک اعتیاد معتبر، همچون سرزمین روشن مراجعه کنید. کمپ ‌های ترک اعتیاد معتبر با داشتن پرسنل مجرب و پزشکان بیماران را با بهترین روش ها و شیوه ‌های ممکن درمان می‌ کنند. آن ‌ها توانایی برخورد با مقاومت ‌ها و پرخاشگری‌ ها از سوی بیماران را داشته و قادرند با جلسات مشاوره ای آن ‌ها را آرام کنند.

داروهای مؤثر برای ترک شیشه

ترک شیشه-sarzaminroshan.com

داروهای مؤثر برای ترک شیشه

یکی از روش‌هایی که می‌توان برای ترک شیشه استفاده کرد، مصرف برخی از داروهای خاص است. با اینکه داروی جایگزینی برای شیشه وجود ندارد، اما استفاده از دارو و قرص‌هایی که حاوی مکمل‌های پروتئینی و ویتامینی هستند، کمک زیادی به درمان فرد می‌کنند. مصرف این داروها سبب بهبود بافت و سلول‌های مغزی خواهد شد. همچنین با کمک داروهای آرامبخش و ضد تشنج می‌توان از علائم ترکِ شیشه تا حد زیادی جلوگیری کرد.

مصرف قرص ب2 برای ترک شیشه

قرص ب2 و متادون جزو داروهای رایجی هستند که به عنوان داروی جایگزین شیشه استفاده می‌شوند. این داروها نباید به صورت خودسرانه مصرف شوند و باید زیر نظر پزشک مصرف گردند. ب2 را می‌توان به صورت قرص، پد، ایمپلنت یا آمپول وارد بدن کرد. استفاده از قرص ب2 راحتترین کار است؛ اما احتمال جذب آن به بدن تنها حدود 10 درصد است. در مقابل آمپول جذب زیادی دارد و به دلیل همین جذب بالا، باید در دوره‌های مشخصی به بدن تزریق شود. ایمپلنت بورپرنورفین یکی از جدیدترین و موثرترین روش‌های ترکِ شیشه با استفاده از قرص ب2 است. این روش کاملا تخصصی بوده و زیر نظر متخصص باید انجام شود.

مزایا و معایب روش‌های مختلف ترک شیشه

مزایا و معایب روش‌های مختلف ترک شیشه

برای ترک شیشه راه‌های متفاوتی وجود دارد که بسته به شدت اعتیاد و مدت زمان آن، باید بهترین روش انتخاب شود. هرکدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند و به پروسه زمانی خاصی نیاز دارند. برای مثال روش درمانی DST یکی از راه‌های ترکِ شیشه بوده که حدود 10 ماه به طول می‌انجامد. یکی از مزایای این روش این است که علاوه بر ترکِ شیشه، بر روی سلامت روانی فرد نیز در حین ترک کار می‌شود.

بهترین راه ترک شیشه

ترک شیشه به روش‌های گوناگونی انجام می‌شود. این روش‌ها براساس مقدار مصرف شیشه و مدت زمان اعتیاد فرد متفاوت هستند. کلینیک سرزمین روشن همواره سعی داشته تا با استفاده از جدیدترین روش‌های جهانی برای ترک بیماران خود اقدام کند. برای همین در این کلینیک، از بهترین راه ترکِ شیشه با توجه به میزان گرایش فرد استفاده خواهد شد. ارائه برنامه‌های درمانی جامع به همراه رژیم غذایی و دارویی مناسب از جمله اقداماتی است که باید برای ترک فرد در نظر داشت.

ترک شیشه در تهران

برای ترک شیشه کمپ های مختلفی در اکثر نقاط تهران وجود دارد که هر کدام دارای شرایط و امکانات خاص خود هستند.

اگر شما هم به دنبال ترک شیشه در تهران با امکانات رفاهی و همچنین ترک به روش اصولی هستید، میتوانید با شماره های ما که در سایت موجود هست تماس حاصل کنید.

ترک اعتیاد شیشه

زمانی که پروسه ترک اعتیاد شیشه آغاز شود، خماری و علائم قطع مصرف شیشه در فرد مشاهده خواهد شد. این علائم ممکن است پس از چند ساعت یا پس از چند روز در بدن رخ دهند. از جمله علائمی که در هنگام ترک شیشه در بدن به وجود می‌آید حالات عصبی، اضطراب، افسردگی، افزایش اشتها، خواب آلودگی و خستگی مفرط می‌باشد. برای همین لازم است با استفاده از داروهای مناسب، علائم خماری ترکِ شیشه را کاهش داده و کنترل کرد.

ترک شیشه - سرزمین روشن - 4

مرکز ترک سرزمین روشن

مرکز ترک سرزمین روشن

سرزمین روشن از مراکز ترک اعتیاد مجازی بوده که از سازمان بهزیستی کشور مجوزات لازم را دریافت کرده است. در این مرکز از روش‌های کاملا علمی و قانونی برای ترک اعتیاد و ترک شیشه استفاده شده و با افراد به بهترین نحو ممکن برخورد می‌شود. ترکِ شیشه در این مرکز زیر نظر متخصصان ترک اعتیاد و روانپزشکان و روانشناسان کارآزموده صورت می‌گیرد. در مرکز ترک اعتیاد سرزمین روشن امکانات رفاهی و تفریحی زیادی برای مراجعان فراهم شده تا پروسه ترکِ شیشه راحت‌تر انجام شود.

سوالات متداول

شیشه ماده‌ای به نام متامفتامین است که ظاهری شبیه به یخ و شیشه دارد. این ماده به صورت مصنوعی در آزمایشگاه‌های غیر مجاز ساخته می‌شود. شیشه رنگ‌های مختلفی دارد که رنگ سفید آن کاملا بدون بو بوده و مزه تلخی دارد. این ماده مخدر در رنگ‌های دیگری چون صورتی و آبی نیز تولید شده که ظاهری بسیار فریبنده دارند.

قرص ب2 و متادون جزو داروهای رایجی هستند که به عنوان داروی جایگزین شیشه استفاده می‌شوند. این داروها نباید به صورت خودسرانه مصرف شوند و باید زیر نظر پزشک مصرف گردند.

2 دیدگاه دربارهٔ «ترک شیشه;
دیدگاهتان را بنویسید