ترک اعتیاد
جستجو
دسته بندی ها
ترک اعتیاد - سرزمین روشن - 7

ترک اعتیاد

عناوین صفحه

ترک اعتیاد

مواد اعتیادآور جزو مواد محرک یا مخدرهایی هستند که فرد با مصرفشان به آنها عادت کرده و حس اعتیاد نسبت به آن پیدا می‌کند. این مواد به مرور زمان بر روی عملکرد طبیعی بدن تاثیر گذاشته و اختلالاتی در بدن ایجاد می‌کنند. در این حالت زمانی که برای چند ساعت یا چند روز فرد به مصرف مواد نپردازد، آرامش و تمرکز خود را از دست خواهد داد. برای رهایی فرد از حس وابستگی به مواد مخدر، باید برای ترک او اقدام کرد. ترک اعتیاد در حقیقت به پروسه‌ای گفته می‌شود که فرد در طی آن وابستگی به مواد مخدر مانند تریاک، هروئین، کوکائین، شیشه، دارو و یا الکل را از دست خواهد داد. با ترک اعتیاد فرد سلامت جسمی و روانی خود را بدست آورده و می‌تواند همچون قبل زندگی با آرامشی را شروع کند.

 

ترک اعتیاد فوری

حتما تا به حال با عبارت ترکِ اعتیاد فوری روبرو شده‌اید. از آنجایی که اعتیاد تاثیرات مخرب و منفی بر روی فرد و اطرافیان او می‌گذارد، باید برای ترک اعتیاد فوری او اقدام کرد. برخی از روشی به نام RD برای ترک مواد مخدر به صورت فوری استفاده می‌کنند. در این روش فرد به مدت حداقل 4 روز در کلینیک یا مرکز ترک بستری شده تا سم زدایی در بدن او انجام شود. در ترک فوری اعتیاد با استفاده از تزریق داروهای خاصی به تدریج اثر مواد را از بدن فرد پاک می‌کنند. در این روش سم زدایی فرد معتاد با علائم ترک خفیف تا متوسط روبرو شده که با توجه به نظارت تیم پزشکی قابل تحمل‌تر خواهد شد.

ترک اعتیاد - سرزمین روشن - 7
داروی ترک اعتیاد تضمینی

داروی ترکِ اعتیاد تضمینی

برای رهایی از اعتیاد باید از داروهای مطمئن و تاثیرگذاری استفاده شود تا فرد بتواند به خوبی اعتیاد را ترک کند. داروی ترک به عنوان جایگزین مواد مخدر استفاده شده و برای تسکین علائم ترک بیمار به کار می‌رود. در روش‌هایی که از داروی ترکِ اعتیاد تضمینی استفاده می‌شود، به تدریج دوز مصرفی دارو کم شده تا بدن فرد کاملا به نبود آن عادت کند. استفاده از دارو برای ترک کاملا به نظر پزشک مرتبط بوده و نباید خودسرانه به مصرف آنها پرداخت. هر یک از داروهای ترک اثر بخشی متفاوتی دارند و باید بر اساس نوع روش درمانی، بهترینشان را انتخاب کرد. ترک مواد مخدر با داروی بوپرنورفین، استفاده از قرص متادون، نالوکسان، سابوکسون و مسکن‌های قوی از جمله داروهایی هستند که از آنها برای رهایی یافتن از اعتیاد استفاده می‌شود.

تماس با سرزمین روشن -1

ترکِ اعتیاد در منزل چقدر طول می‌کشد

بسیاری از افراد به جای مراجعه به مراکز و کمپ‌های ترکِ اعتیاد، به خود درمانی و ترک مواد مخدر در منزل روی می‌آورند. در این شرایط فرد تصمیم می‌گیرد به تنهایی یا با کمک خانواده خود، مصرف مواد مخدر را کنار بگذارد. از آنجا که عمل ترک کردن در منزل بدون نظارت پزشک یا روان درمان است، فشار زیادی به فرد معتاد وارد خواهد شد. چرا که تمام مراحل از مرحله سم زدایی تا مراحل آخر ترک، به عهده خود فرد خواهد بود. بهتر است افرادی که امکان مراجعه به کمپ‌های ترکِ اعتیاد را ندارند و قصد ترک در منزل را دارند، از مشاوره متخصصان درمان اعتیاد برای نتیجه بهتر استفاده کنند. بسیاری از مراکز درمانی ترک شرایطی را برای افراد مهیا کرده تا بتوانند از مشاوران کادر درمان اعتیاد بهره ببرند. برخی تصور دارند که ترکِ اعتیاد در منزل زمان کمتری نیاز دارد و فرد می‌تواند طی چند روز مصرف مواد را کنار بگذارد. در صورتی که چنین نبوده و از آنجایی که فشار زیادی به فرد در حین ترک وارد می‌شود، پروسه ترک در منزل کمی بیشتر از مراکز درمانی خواهد شد.


برای خواندن مطالب درمورد درمان اعتیاد میتوانید:

کمپ ترک اعتیاد - سرزمین روشن - 2

کلینیک ترک اعتیاد

کلینیک ترک اعتیاد

بهترین راه برای ترکِ اعتیاد مراجعه به کلینیک است. امروزه شاهد ظهور کمپ و مراکز ترکِ اعتیاد زیادی در تمام شهرهای ایران هستیم. هر کدام از کمپ‌ها و کلینیک‌هادارای امکانات و ویژگی‌های خاصی هستند که سبب تمایز آنها با سایر مراکز می‌شود. برای پیدا کردن بهترین کلینیک ترکِ اعتیاد باید علاوه بر توجه به کادر درمان متخصص و امکانات رفاهی و سرگرم کننده موجود، به آمار ترک کمپ نیز توجه کرد. کمپ یا کلینیکی که از بیشترین آمار ترک برخوردار باشد، در سطح بالاتر و قابل قبول‌تری قرار خواهند گرفت. در این کلینیک‌ها از روش‌های درمانی معتبر و تضمینی برای نجات افراد از اعتیاد استفاده می‌شود.

نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد

در هنگام ترکِ اعتیاد باید از مواد مغذی و نوشیدنی‌های مفیدی استفاده کرد تا ایمنی بدن فرد افزایش پیدا کند. از نوشیدنی‌های مفیدی که می‌توان در حین ترک استفاده کرد، شیر، قهوه، آب انار، آب هندوانه، آبمیوه‌های طبیعی، دمنوش زنجبیلی و آب است. هرکدام از این نوشیدنی‌ها تاثیر خاصی در رژیم غذایی فرد معتاد دارند. برای مثال نوشیدنی قهوه به دلیل دارا بودن کافئین، سبب افزایش تمرکز و از بین رفتن کسالت فرد معتاد خواهد شد.

روش‌های ترک اعتیاد

برای ترکِ اعتیاد از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. بسته به نوع ماده مخدر و مدت زمان اعتیاد فرد، باید از مناسبترین روش استفاده کرد. برای همین نمی‌توان برای تمام افراد از یک روش خاص پیروی کرد. در حال حاضر روش‌های زیادی برای ترک وجود دارد که از مهمترینشان می‌توان این موارد اشاره کرد: ترک به روش سقوط آزاد، ترک با داروهای خاص، ترک تدریجی، روش ماتریکس و برنامه‌های 12 قدم.

روش‌های ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد - سرزمین روشن - 4

ترک اعتیاد در تهران

برای کسی که تصمیم به ترک اعتیاد دارد، کمپ های بسیار زیادی وجود دارد ولی تمام کمپ ها دارای مجوز رسمی نیستند.

اگر شما هم به دنبال یک مرکز برای ترک اعتیاد در تهران هستید، و روش های اصولی و هم چنین مجوز رسمی جزو ملاک های شما هست، میتوانید با استفاده از شماره های موجود در سایت، با ما در تماس باشید.

مرکز ترک اعتیاد سرزمین روشن

مرکز ترک اعتیاد سرزمین روشن

برای یک ترک موفق نیاز به یک کمپ ترکِ اعتیاد مجاز با بهترین کادر درمان است. وجود کادر درمان و مشاوران متخصص از مهمترین ویژگی‌های بهترین کمپ به حساب می‌آید. کمپ ترک اعتیاد سرزمین روشن از مراکز ترکِ اعتیاد مجازی بوده که از سازمان بهزیستی کشور مجوزات لازم را دریافت کرده است. در این مرکز از روش‌های کاملا علمی و قانونی برای ترک کردن استفاده شده و با افراد به بهترین نحو ممکن برخورد می‌شود. متاسفانه در بسیاری از این موسسات ، شاهد رفتارهای نامناسب و غیر اخلاقی هستیم که نه تنها باعث ترک عادت به مواد مخدر افراد نمی‌شوند، بلکه باعث دوری او از این امر می‌شوند. برای همین ما در مرکز سرزمین روشن همواره برخورد مناسب و قانونی با معتادان را سرلوحه کار خود قرار داده و سعی داریم تا با ایجاد محیطی آرام و بدون تنش، این عزیزان را در بهبودی یاری کنیم. برای اطلاعات بیشتر و یا مشاوره در این زمینه می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و از یاری روانشناسان سرزمین روشن بهره‌مند شوید.

سولات متداول کمپ ترک اعتیاد

ترک اعتیاد در حقیقت به پروسه‌ای گفته می‌شود که فرد در طی آن وابستگی به مواد مخدر مانند تریاک، هروئین، کوکائین، شیشه، دارو و یا الکل را از دست خواهد داد. 

برخی از روشی به نام RD برای ترک مواد مخدر به صورت فوری استفاده می‌کنند. در این روش فرد به مدت حداقل 4 روز در کلینیک یا مرکز ترک بستری شده تا سم زدایی در بدن او انجام شود. در ترک فوری اعتیاد با استفاده از تزریق داروهای خاصی به تدریج اثر مواد را از بدن فرد پاک می‌کنند. در این روش سم زدایی فرد معتاد با علائم ترک خفیف تا متوسط روبرو شده که با توجه به نظارت تیم پزشکی قابل تحمل‌تر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید